Strava a jej účinky na zdravie

Pôsobenie stravy na liečbu chorôb

Odkysľujúcim spôsobom stravovania sa postupne môžete zbaviť všetkých chorôb. Dôležité však je, aby ste sa nevracali do predchádzajúcich návykov, ktoré vznik a vývoj choroby podporuje. Opakujem, nededíme choroby a nadváhu, dedíme nesprávny spôsob myslenia a nevhodný spôsob stravovania.

Konkrétne výsledky liečenia chorôb stravou čitateľov:

Dobrý den,
vlastně jsem Vám už psát nechtěla, ale nedalo mi to, abych se nepochlubila výsledky detoxikace. Tak aspoň stručně tří největší plusy.

1. Naučila jsem se zdravě jíst a denně vařit. Moc mi to chutná a budu v tom pokračovat. Dřív jsem vařila jen o víkendu a přes týden jsem se stravovala hrozným způsobem.

2. Většina mých zdravotních problémů se alespoň výrazně zlepšila. Přestala jsem užívat Omeprazol na pálení žáhy, bez kterého jsem nemohla existovat ani jeden den. Přestala mě bolet hlava. Migrénu jsem měla jen jednou na začátku a to bylo tím, že můj mozek protestoval, protože nedostal svou dávku kofeinu. Teď mám úplný pokoj! Taky mám mnohem víc sil a energie.

3. Můj největší estetický problém bylo břicho. Narostlo asi v 50ti letech a nemohla jsem se ho nijak zbavit. Teď ho mám tak ze tří čtvrtin pryč. Zhubla jsem 4kg, oblečení je mi volné a v březnu budu celou kúru zase opakovat.

Teď se dál stravuji podle receptů v knize a podle krevní skupiny 0. Všem Vaše postupy doporučuji a těším se na novou knihu.

Zdraví Vás Eva a kocour Mikeš

Ďalšia reakcia na liečbu chorôb od čitateľky knihy Najedzte sa do štíhlosti:

p. Tonka, úspešne som ukončila 28-dňovú + ďalšie 2 týždne podľa semaforu, ale nechcela som sa hlásiť skôr, ako budem mať výsledky z odberov krvi.
V úvode detoxu som Vám spomínala, že mám dlhodobo zvýšenú kyselinu močovú – už 10 rokov a jej posledné hodnoty pred detoxom boli 424 jednotiek. Maximálna prípustná miera je 340. V piatok som absolvovala kontrolný odber a výsledok je úžasný! len 332 jednotiek. Kleslo mi to takmer o stovku a to po 6 týždňoch stravovania podľa Vášho návodu (lieky zatiaľ neberiem, aj keď ich už mám niekoľko rokov predpísané).
Musím Vám za to srdečne poďakovať. Jediné, čo ľutujem, že som Vás neobjavila skôr, mohla som si trápenie s tým spojené zastaviť hneď v úvode. Sprievodnými znakmi boli opuch nôh, kolísavý tlak, ktoré taktiež pominuli, no ešte sa borím s bolesťami kĺbov a výrastkami na pätách, neviem či sa mi to podarí odstrániť, ale vo vašej strave budem určite pokračovať bez ohľadu na to. Za ten pocit, ktorý mi Vami odporúčaná strava vrátila, to stojí. Opäť mám energiu ako pred desiatimi rokmi. (kilá a rozmery celkom nie, ale snáď sa aj tomu priblížim.

Prajem pekný deň.
Milena – 49 rokov, 158cm/69kg, 99cm pás (predtým 74kg, 106cm pás)