Strava a jej účinky na zdravie

Motivácia pri chudnutí

Ako sa vyhnúť demotivácii? NEVÁŽTE SA!

Napriek tomu, že stále upozorňujem na demotivujúci efekt častého váženia sa, ženy to naďalej robia. Strašiak menom VÁHA, im preto spôsobuje zbytočné trápenie a častý návrat k predchádzajúcemu spôsobu stravovania. Niektoré potraviny v sebe obsahujú skrytú soľ, a spôsobujú to, že si telo PRECHODNE zadržiava vodu, čo sa následne prejavuje nárastom váhy. Vyváženou stravou a dostatočným pitným režimom to ale prekonáte. Nebude to ale po jednom týždni, ani po dvoch týždňoch môjho stravovania. Chudnutie je PROCES a ten trvá určitú dobu. Veď ani tuk, ktorého sa teraz chcete zbaviť, ste nezískali za týždeň alebo dva… VYTRVALOSŤ a DISCIPLÍNA. Už žiadny návrat do predchádzajúcich stravovacích návykov, lebo sa vám vrátia aj problémy, ktorých sa teraz chcete zbaviť!

Veľmi často sa stávalo, že ľudia ktorí prešli na toto stravovanie sa po skončení 28mičky vrátili do predchádzajúcich stravovacích návykov. Samozrejme, vrátili sa aj problémy, ktoré toto nevhodné stravovanie podporovalo. Za 28 dní sa telo očistí. Ak chcete svoje telo naozaj zásobiť dostatočným množstvom minerálnych solí a živín, ktoré negujú kyslosť spôsobenú nevhodne volenou stravou, je potrebné, aby ste v správnom stravovaní pokračovali.

Až potom sa môžu prejaviť výsledky vašich nových volieb. Neverím, že by ste sa chceli vrátiť k niečomu, čo vám ubližuje. Ak sa máte najradšej na svete – nevrátite sa. Ak sa máte najradšej na svete – začnete na sebe pracovať. Čím viac sa máte radi, tým viac na sebe pracujete. Ste šťastnejší, lepšie sa cítite. Ako sa začína meniť váš vonkajší vzhľad a počúvate komplimenty na to, ako dobre vyzeráte, zrazu začínate okolo seba šíriť pozitívnu energiu a radosť.

 

Chudnutie s chutným jedlom

Majte odvahu povedať si pravdu. Len ak sa zbavíte starých návykov a zlozvykov, máte šancu zmeniť sa k lepšiemu. Ak zmeníte svoj vonkajší vzhľad, zmení sa vám i vnútro. Zmeníte svoje vnútro, zmeníte aj zovňajšok. Funguje to oboma smermi. Nad tým, čo konzumujete, musíte mať kontrolu. Len vy ovládate svoje vlastné reakcie. Je to o disciplíne. Počiatočná disciplína sa postupne zmení na vašu prirodzenosť, a vy si už automaticky budete vyberať stravu, ktorá bude vaším liekom aj balzamom na dušu. Týmto pracujete na posilnení vašej vôle. To, čo dosiahnete, bude výsledok vašich rozhodnutí. Aj teraz je to tak. To, ako vyzeráte a ako sa cítite, je výsledok vašich predchádzajúcich rozhodnutí. To, ako budete vyzerať a cítiť sa v budúcnosti – bude výsledkom vašich volieb súčasnosti. Nikto, len vy sa rozhodujete, čo konzumujete. Odpovedzte na otázku: „Kto je zodpovedný za to, ako sa cítim a ako vyzerám?“ A odpovedzte si pravdivo.